Bývame v krásnej dedinke Trenčianska Teplá, ktorá sa nachádza v blízkosti známych slovenských kúpeľov Trenčianske Teplice. Začiatky kapely siahaju do roku 2001, kedy si povedalo pár gospelových nadšencov, že by mohli niečo vytvoriť. A tak vznikla kapela Golgota. Prečo názov Golgota? Preto, aby sme mali Ježišove utrpenie a kríž stále v mysli. V priebehu vývoja kapely sa v nej vystriedali viacerí hudobníci a vďaka aj týmto členom sa postupne formovala až do dnešnej podoby. Hrávame sv.omše, usporadúvame vianočné a veľkonočné koncerty, hrali sme aj na duch.cvičeniach, ale samozrejme aj na festivaloch. Hudbu a texty Golgoty skladá zväčša frontman kapely Dušan Kazík, ale medzi tých ktorí nám poskytli svoje texty patria tiež Mária Bukovčáková, Vojtech Kanis a Daniela Pešková.

Naša dedinka

Ako sme sa vlastne dostali ku gospelovej hudbe?
Páčili sa nám piesne, ktoré sa spievali na mládežníckych sv. omšiach, tak sme si doma začali tieto piesne s doprovodom gitary spievať, pridali sme ešte klávesy a začali sme skúšať aj vlastné skladby. Svetlo sveta uvidelo naše prvé CD (demo) s názvom:BOŽE,KDE SI... v auguste r. 2001
Naše druhé CD s názvom:KRÍŽ,MENOM LÁSKA sme nahrali v decembri r. 2002. V trochu pozmenenej zostave nahrávame tretie CD s názvom:HLADNÝ PO TEBE a to v novembri r. 2003. V decembri r.2007 sme nahrali štvrté CD s nazvom Svätá Mária. V septembri r.2009 nahrávame piate CD s nazvom Pre Teba dýcham.